Strávil jsem dva týdny v nemocnici a kromě toho, že si téměř nikdo nevšiml, že jsem dva týdny pryč, jsem se měl poměrně fajn. Hlavně proto, že jsem v nemocnici nemusel tolik pracovat. Sice jsem si i na jednotku intenzivní péče domluvil povolení mít u sebe MacBook, ale díky svému stavu jsem na něm trávil nejvíce dvě hodiny denně. Byl to tedy takový odpočinkový výlet.

Trochu stresující, znepokojující a neplánovaný výlet. Ale když si mám vybrat, jestli budu dva týdny výletovat v nemocnici, nebo umřu, vyberu si to výletování. Obzvlášť, pokud vám jako prostředek k tomu, abyste neumřel, pravidelně dávají čoko-mlíko.


SNAŽÍM SE BÝT SAMOSTATNÝ

- 2. den na JIP

Sestřička: “Co je tohle? Vy jste si vyslík’ peřinu?”
Hikaru: “Jo.”
Sestřička: “A to jako sám?”
Hikaru: “Jo. Když vy jste takový akční a pořád tu tak běháte…”

Sestřičky se smějí a ujišťují mě, že mě nezmlátí, když si o něco řeknu.

Sestřička po třiceti minutách: “Hikaru, vy jste si zase tu peřinu povlík?! Já vás zbiju!”


POSLEDNÍ RÁNO NA JIP MĚ PRO PŘEVOZ PŘEKLÁDAJÍ Z LŮŽKA NA VOZÍK

- 7. den na JIP

Hikaru: “Jé, vidíte to. Já jsem si sem nechal nanosit za ten týden toliko věcí, že to teď nepoberem. Támhle na stole, když jste se nedívala, jsem vám nechal seznam návrhů, jak zefektivnit svoji práci - připište tam, že byste měli koupit kárky, co by se daly chytit za ty vozíky.”
Sestřička: “Pane Hikaru, víte, že jsem docela ráda, že už jdete pryč?”
Hikaru: “Ve skutečnosti vlastně jedu, nejdu.”
Sestřička: “…vážně moc moc ráda…”


UKLÍZÍM SI ZAKRVÁCENÉ LŮŽKO

- 4. den na pánském oddělení

Do pokoje vletí sestra a vytrhne mi povlaky z rukou:

“Prokrista, pane Hikaru! Vy, když máte chuť na bonbón, to si klidně zazvoníte i několikrát za sebou, dokud prostě nechytnete nějakou ze sester, která vám ho donese - to nebojte, my o vás víme. Ale když tu v noci prokrvácíte polovinu lůžkovin, to ještě krvácející vstanete a začnete povlíkat sám, aniž byste cokoliv řekl! Vy jste normální extremista!!”


NUTELLA

- 5. den na pánském oddělení

Chtěl jsem nahrát fotku, kterou bych naznačil, že pro dovolenou s Nutellou na lůžku bych udělal cokoliv. Ale nakonec mám pro vás jen fotku toho, jak se tvářím, když mi přesně v tu chvíli na pokoj vtrhne sestra, co mi řídí dietu…

Hikaru Tenshin Hokonono nutella