Co je to…

Láska je, když vám to, co na jiných nesnášíte, na někom přijde roztomilé. Jako třeba, když mi František slíbí, že si se mnou zahraje šachy, a já za ním po třech dnech přijdu, obejmu ho a řeknu, že to byla ta nejlepší partie v mém životě. On se zeptá, jestli myslím tu partii, kterou mi slíbil a nakonec na ni neměl čas, a já jen kývnu, dál ho objímám a mám ho pořád stejně rád.

 

 –  Láska je, když Františkovi nechám víc než půlku jahodové čokolády, o kterou se s nikým jiným nedělím, a to i přesto, že jemu nechutná tolik jako mně.

 –  Láska je, když si tajně ředím limču vodou, jen aby zbylo více pro Františka.

 –  Láska je, když se mi líbí některé písničky jen proto, že je poslouchá František.

 –  Láska je, když Františkovi kupuju dárky, i když vím, že je vůbec nechce.

 –  Láska je, když bez Františka nemůžu usnout.

 –  Láska je, když jsem se ostříhal nakrátko jen proto, že se to líbí Františkovi, i když mně se to nelíbí vůbec.

 –  Láska je, když se František jednou zmínil, že měl jako malý figurku Action Mana, kterou měl rád, a já ji pak půl roku hledal po celé republice, abych ji pro něj znovu získal.

 –  Láska je, když František jednou řekl, že se mu moc líbilo ve Švédsku, a já se od té doby učím švédsky, abych si tam mohl najít práci a mohli jsme tam bydlet.

 –  Láska je, když se František vrátí se zpožděním a já nejsem naštvaný, že se neozval, ale mám radost, že je v pořádku.

 –  Láska je, když předstírám, že už nemám horečku, jen abych se mohl starat o Františka, kterého jsem nakazil angínou.

 –  Láska je, když do Františka, který měří dva metry, někdo další dvoumetrový v davu strčí, a já ho se svými sto sedmdesáti centimetry a čtyřiceti pěti kily chytnu za flígr a přitáhnu k sobě se slovy, co do něj strká.

 –  Láska je, když se mi ozve kamarád, kterého jsem už dlouho neviděl, a já raději zůstanu doma s Františkem, i když s ním trávím každý den.

 

Láska je prostě to, když nevěřím, že by se František měl s někým lépe, protože jsem ochotný změnit třebas i celou podstatu sebe, jen aby byl šťastný právě se mnou.

  1. (klidně, ať tohle koťátko umře! 😥 )

    nádherný článek. Souhlasím s tebou.

    btw: měl by jsi přibrat. Měříš a vážíš stejně, jako moje přítelkyně .D :wakeup:

    1. Já nebyl tak hubený úmyslně, jím asi tolik, co průměrný třicetiletý Čech = hodně; mám jen příliš rychlý metabolismus a ne úplně v pořádku žaludek. Ale už jsem – za pomoci chmelových tabletek – přibral na 60 kilo, i když to na pohled není vůbec vidět a nárůst síly jsem taky nezaregistroval

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Chibi Teen Wolverine

Chibi Teen Wolverine