Františkem ovládané počasí

Je tomu již dávno… Psal se rok 2011.
Nastala zima a já poprvé ve svém životě trávil zimní období na jihu. Ve skutečnosti mi moc zimní nepřipadalo, upadal jsem kvůli tomu do úzkostných stavů. A když už končil podzim, nevydržel jsem to a úpěnlivě prosil Františka, zda by s tím nemohl něco udělat. Kývnul a ještě téhož večera napadlo několik centimetrů sněhu.

Dnes ráno se mě sestra během telefonátu zeptala, jestli u nás také tak moc sněží. Nesněžilo… Později jsem byl moc překvapen, když jsem viděl, že se sněhem chlubí každý druhý uživatel Facebooku. Je teprve říjen a Praha a podobná města mi nepřipadají zrovna jako horské oblasti. A tak jsem podlehl pocitu méněcennosti, frustrace a závisti a znovu požádal o pomoc Františka. A hádejte co… SNĚŽÍ!

Říkáte si, to je super!

Ne, není to super. Víte, proč je v Brně pořád teplo? Protože František nemá zimu rád. Ke sněhu se nechá přemluvit opravdu jen málokdy (za celou tu dobu, co tu působím, dvakrát). A tak myslím, že je na čase předat žezlo. Do uvolněného postu navrhuji sám sebe, protože pokud budu dosazen do funkce, schovám se v Pevnosti samoty a nechám zasněžit celý svět, abych tak dal šanci i jiným živočišným druhům.

Kvůli všem zlým lidem, kteří zlomyslně doufají v mou prohru, bych ještě rád dodal, že i v případě neúspěšné kandidatury budu mít nade všemi navrch. Protože i kdybych nedokázal sám silou vůle ovládat počasí, pořád mám Františka. A vy ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Následuje:

Jak jsem tlustý

Jak jsem tlustý