Hikaru minulosti

Jsem celkem dobrý v sebereflexi. Všímám si sám sebe moc rád, takže samozřejmě vím, že mám návyk chodit často pozdě, nezvedat telefon, nestarat se o svůj počítač a tak dále. Bohužel se s těmito vlastnostmi ale nedokážu smířit jako ostatní a mám nutkavou potřebu něco s nimi dělat. A tak sám na sebe občas něco připravím, jako bych byl úplně cizí osoba…

 

V pátek si plánuji pondělní ráno, zapisuji si do kalendáře, nastavuji budíky, … Vše už je dokonale připraveno, když se znovu podívám do jízdního řádu a zamyslím se. Prozatím jsem na rehabilitace musel pokaždé dobíhat, protože mám vždy problém vyjít na tramvaj včas, i když se vzbudím s velkým předstihem. Protože u dveří pokaždé zjistím, že jsem nechal v pokoji mobil, rozsviceno v koupelně, Bublinu bez jídla, já mám žízeň a nezkontroloval jsem si, zda mám rehabilitační kartu. Jak se proti tomu zaopatřit? Tramvaj vyjíždí ve 12:42.

 

Nakonec zadumaný tento údaj gumuji a na jeho místo píšu 12:38. O víkendu se o plány nezajímám, právě proto pondělí plánuji v pátek. Veškeré informace byly zapsány, neměl jsem zapotřebí si je pamatovat. To bylo dobře.

 

Po pěkném víkendu mě v pondělí ráno budí budík a já zmateně hledám diář. František je už dávno pryč, já listuji diářem a zjišťuji, že budu mít vcelku příjemný a nenáročný den. Začnu se pomalu chystat k rehabilitacím, čas se krátí… ale stále stíhám a v krásných 12:36 už stojím na zastávce a vyhlížím tramvaj. Ale kde nic, tu nic. Žádná tramvaj nejede. Lidé se začnou shromažďovat teprve ve 12:40 a já teprve teď nervózně vytahuji mobil. Protože jsem si věřil. Zkoumám jízdní řád a zjišťuji, že má tramvaj jede až za další dvě minuty. Šokovaně vytáhnu diářek; jak jsem mohl udělat takovou chybu v zápisu? Přemýšlím, jak se to mohlo stát, dokud si nevzpomenu na to, jak to vlastně celé bylo doopravdy… Nafučeně zaklapávám diář a jmu se třást zimou.

 

Nenávidím tě, Hikaru minulosti! Věřil jsem ti a ty jsi mě podvedl. Jsem moc rád, že neexistuješ souběžně se mnou. Tak a máš to.

 

Tvůj nepřítel, Hikaru přítomnosti.

 

 

 Poznámka:  zmiňované časy byly o pár hodin posunuty z důvodu bezpečnosti Hikaru budoucnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Dotěrný neznámý

Dotěrný neznámý