Hranice nerudnosti

Zapomeňte na Povídky malostranské, tohle bude o něčem jiném. Zcela náhodou jsem totiž objevil hranici, kdy se z docela milého a příjemného člověka stává člověk nerudný a s takovým tím zoufalým výrazem v obličeji, který indikuje blízké psychické zhroucení nebo alespoň pokus o sebevraždu. Jako testovací subjekt mi posloužil František.

V první řadě je asi vhodné zmínit, že máme nemocnou kočku. Bublinka je po operaci bříška a František ji má na starosti, protože já bych se obtížněji uvolňoval z práce. Dnes je to třetí den, kdy vyřizuje František své pracovní úkony na dálku a tedy i třetí den, kdy ho můžu obtěžovat při práci. To dělám vysloveně nerad, ale nezbývá mi nic jiného, protože věřím, že je to můj životní úděl.

K těmto dvěma působícím faktorům se brzy přidala sídlištní slavnost před domem, má otázka, jak je to vlastně s autorskými právy fotografie másla, a pak, abych vás nenapínal, hluboký pohled do očí a dramatický moravský tanec v bullet-time módu na hlasitou vánoční hudbu, kterou právě začali hrát z té slavnosti, když si promýšlel odpověď.

A protože jsem tu už pátým rokem, vím, že pooperační starosti Františka nerozhází. Při práci se mu pletu pod nohy také častěji – jak jsem již řekl, je to důvod, proč žiji. Slavnosti se před naším domem konají pravidelně. Otázek o věcech mezi nebem a zemí, i nad nebem a pod zemí, pokládám dost a při delším čekání na odpověď tancuji ve většině případů.

 

Byl to ten bullet-time mód.

 

hikaru tenshin hokonono bullet time matrix uncompromisingteddybear
 

  1. Chudák Bublinka. 😥 Já myslím, že Fedy přes tu všechnu zoufalost ve výrazu oceňuje, že se mu tak věnuješ. :xixi: Ta slavnost je na tom plácku před barákem?

  2. Ten moravský tanec bych někdy ráda viděla :love: Bublanině přeji brzké uzdravení! :love:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Jak si správně vybrat člověka

Jak si správně vybrat člověka