Jak jsem se pokoušel urazit prodejce JENA nábytku

…aneb netradiční recenze na JENA nábytek Brno – ul. Křenová

Ze zoufalství z nedostatečné nabídky sedacích souprav v Brně vypravil jsem se do prodejny JENA nábytek. Primárně proto, že jako jedna z mála prodejen nábytku provozuje také online katalog produktů s možností jejich filtrace podle rozměru. Vím o tom, že neprodávají zrovna nejluxusnější kousky a že tomu odpovídá i cenové rozpětí nabídky. Ale byl jsem už snad v každé “slušné” prodejně nábytku v Brně a chtěl jsem si tedy prohlédnout i někoho ze zástupců těch laciných, co prodávají polské zboží. Nakonec, budeme s Františkem stavět dům, do kterého plánujeme nábytek na míru. Životnost sedací soupravy do stávajícího bytu proto tolik neřeším. Jen chci, aby byla pohodlná a aby se mi vešla do pokoje.

Osud tomu chtěl, abych zavítal pravděpodobně do té nejhorší prodejny, kterou JENA nábytek má. Neumím si totiž představit, že by se šlo k zákazníku chovat nevhodněji.

Prvním pasivním útokem na mou osobu cítil jsem, že je samotné umístění prodejny. Už fakt, že se na prodejnu nemůžu podívat přes Google Street View, mi naznačoval, že něco není, jak bych si představoval. Ale jsem člověk důvěřivý. Rád jsem tedy věřil, že areál, ve kterém je prodejna umístěna, pouze není přístupný autům. Ve skutečnosti by tento areál neměl být přístupný ani lidem. Nicméně i v okamžiku, kdy jsem osobně do areálu vkročil a ocitl se ve špinavém prašném prostředí obklopen polorozpadlými stavbami postakopalyptického vzezření, nedokázal jsem se pohoršit, protože mi to připomínalo prostředí hry Fallout. A tu mám rád.

Rozhlížeje se, zda uvidím nějaké brahmíny, postupoval jsem podle značení | JENA nábytek ⇧ | dál. Prodejna je daleko 320 metrů, kterážto vzdálenost pouze umocní váš pocit, že konáte dobrodružnou výpravu. Jakmile ale skrze nehostinnou planinu a tmavá zákoutí dosáhnete svého cíle, zalitujete, že s sebou nemáte vybavení, které míváme ve hrách. Já osobně si myslil na plazmovou pušku.

“Co hledáš?” zeptal se mě nepříjemně vyhlížející prodejce JENA nábytku.
“Lásku!” odpověděl jsem. “Proto tady stojím uprostřed gaučů a sedám si na ně, jestli nějakou nenajdu.”
Zasmál se, zřejmě to považoval za vtip. To mě trochu zamrzelo, mínil jsem to totiž jako urážku jeho inteligence.
“Tu tady asi nenajdeš. Chceš gauč na sezení?”
“Ne, já bych jím rád svítil, kdyby to šlo. Sedíme doma na stolech.”
“Ha ha,” pronesl ironicky. “Děláš vtipy, ale jestli na něm chceš spát, tak budeš rád, když půjde rozložit.”
“Nedělám vtipy, mínil jsem to jako urážku,” šel jsem s pravdou ven. “A poprosil bych vás, abyste mi vykal.”
Velice uraženě si mě prohlédl. Byl jsem za to rád – přeci jen jsem se ho pokusil urazit už dvakrát a ani jednou to nevyšlo.
“A kolik ti jako má bejt?”
“Je mi sedmadvacet, ne že by vám do toho něco bylo. Primárně bych mohl být vaším zákazníkem, kdybyste mě nechal si vybrat.”
“Vždyť se ptám, jestli ho chceš-chcete na sezení.”
“A já vám povídám, že bych s ním rád svítil.”
“Řekněte mi to jako blbýmu.”
“Vždyť to ale celou dobu dělám! …Ale víte co? Nechme to a jen mi řekněte, kde tu máte gauče s nejdelším rozměrem do 240cm.”

Možná to zní, že jsme se tímto usmířili, ale není tomu tak. Pán se mi posléze snažil vysvětlovat, jak se který gauč rozkládá, i když jsem mu několikrát vylíčil, že gauč rozkládat nebudu a tedy bych i uvítal, kdyby rozkládací nebyl. Když jsem projevil zájem o dražší kousek, byl jsem odveden k levnějším. Jakmile jsem pána taktně upozornil, že v celé prodejně nemají tak drahý kousek nábytku, abych si ho nemohl dovolit pořídit, velice netaktně se mi vysmál, protože si asi nedovedl představit, že bych byl v kariéře o tolik úspěšnější než on.

A tak mám teď nový cíl a po koupi domu bych si rád koupil i JENA nábytek. Jen abych ho poté mohl zrušit a propustit všechny jeho zaměstnance, protože jsem se zapomněl podívat na jmenovku toho pána a chci mít jistotu, že se ho to dotkne.

  1. Hned po téhle zkušenosti jsem zvedl telefon a zavolal Františkovi, že chci ten z Ikey – shodou okolností úplně první gauč, do kterého jsem si sedl a v kterémžto okamžiku jsem se taky rozhodl, že nový gauč potřebujeme 😀 Měl jsem ho vzít rovnou a ušetřili bychom si měsíc nepříjemností. Dorazí zítra ráno.

   Pošlu ti pak fotku, jak se na něm válím, samozřejmě.

 1. Kdybyste měli náhodou čas a chuť vybírat gauč i mimo Brno, můžu doporučit firmu Montero (www.montero.cz), mají pěkný showroom v Praze, kde si můžete vybrat a nadefinovat, z kolika a jakých kousků má mít. Jsou dražší, ale super. Máme doma Jaguára, první, na který jsem si sedla, a potom jsem si u všech ostatních gaučů přišla hrozně prodejně, kdybych si ho nekoupila.

  1. Do bytu určitě ne. Ale ukládám si do záložek pro chvíli, až budeme zařizovat dům 🙂 Díky za tip.

  2. Jo, tak jsem to myslela, Montero rozhodně nejsou provizorní gauče.

   Ještě pokud budete chtít řešit osvětlení nějak profesionálně a ne světly z Obi nebo IKEA, můžu doporučit tátovu firmu (artlite.cz), dělají i řídicí systémy a další vychytávky, co si jen vymyslíte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Věštba ortopeda

Věštba ortopeda