Potkávám stále víc lidí, co jsou nespokojeni se svými životy. Také jsem byl nespokojený, ale přišlo mi hloupé se s tím snažit smířit - raději jsem se snažil všechny ty věci, které mě v životě obtěžovaly, odstranit, vymýtit, zničit, zabít, vyhladit *dalek voice*. A když už je nespokojená i Křupinka, rozhodl jsem se, že vám řeknu, jak na to.

Nepředstírejte, že je život složitá početní úloha s odmocninami, zlomky a odmocninami zlomků. Je to prostá otázka s jasně danými pravidly a čtyřmi predefinovanými základními možnostmi… Aby se vám lépe chápalo, celou tu otázku řešení života budu demonstrovat na pizze, protože pizza je celkem fajn.  


MODELOVÁ SITUACE: K jídlu je možné jíst pouze kupovanou pizzu. V nabídce nemají žádnou bez rajčat. A já nesnáším rajčata, mám rád cibuli. Jako v životě, nabízí se i zde hned čtyři možnosti:

Vsadím se, že kdyby to bylo v testu, zatrhli byste odpověď správně.  

ŘEŠENÍ:

Taky vám přijde hloupé jíst pizzu s rajčaty, když je nemáte rádi..?


Celou otázku samozřejmě provází také otázka energie, protože oponentem by mi mohl být člověk s tvrzením, že sníst pizzu s rajčaty je snazší, než rajče sundat, případně nahradit cibulí. Ale o tom se můžeme hádat teprve ve chvíli, kdy mi zjistíte nějaké oficiální průměrné hodnoty spotřeby energie smutkem. V této věci je také nutno podotknout, že správné odpovědi se v řešení nachází dvě. Jistě byste tipovali 4 a 3. Ale v rámci logiky, úvahy o energii a důsledcích činů jsou správné odpovědi 4 a 1.

Jděte do sebe a vyberte si čtyřku.