Jak si správně vybrat člověka

Léto končí a spolu s létem se loučíme také se spoustou aktivit, které bez teplého počasí dělat nelze. Nebo je dělat lze, ale jen těžko. Rád bych vám v této souvislosti představil aktivitu celoroční: jízdu na lidech.

Jízdě na lidech se v raném mládí věnuje každý z nás, někdy dokonce nedobrovolně. To když nás berou do náručí a nesou z pískoviště, přestože jsme ještě nedostavěli všechny bábovičky. S přibývajícím věkem – a kily – ale od jízdy na lidech většinou postupně upouštíme, až se jí vzdáme úplně. I zde se můžeme setkat s jistou mírou nedobrovolnosti. Ono jezdit na lidech je mnohem pohodlnější než chodit pěšky. A tak zároveň vyvstává otázka, zda je skutečně nutné se jízdy na lidech vzdávat.

Život si zařizujeme každý sám, a tak je jen na nás, jakými lidmi se obklopíme. Mnozí si považují osobitost nebo hezké vzezření. Mně blízká osoba musí být především veliká. Jízda na lidech se počítá do mého životního standardu a toho se odmítám vzdát. Je tedy třeba, aby člověk, se kterým sdílím život, byl s to mě unést, nést a vozit. Samozřejmě čas a schopnost jízdy na člověku se odvíjí od fyzické zdatnosti vozícího a váhy jedoucího. Nutné je proto držet si váhu a svůj protějšek v dobré kondici.

 

Váš člověk by měl:

• mít minimálně dvojnásobek vaší váhy
• být alespoň o hlavu vyšší, aby i výhled za něco stál
• být alespoň trochu oplácaný, aby se vám pohodlně sedělo a netlačily vás kosti
• umět udržet stabilitu, i když sebou cloumáte ze strany na stranu
• rozumět základním principům fyziky
(jako že když se ho nebudete držet a půjde rychle, povlajete za ním)
• vědět, že to myslíte vážně

 

K jízdě na lidech neodmyslitelně patří také šplh na člověka, kterým se dostanete do pozice, odkud lze člověka řídit. Ke šplhu je vhodné znát anatomii, abyste věděli, kde se čeho můžete zachytit a čeho raději ne. Řídí se okázalým mácháním rukama v požadovaném směru a hlasitým křikem “Panebože, já spadnu, já spadnu!” Doporučené opuštění člověka za jízdy je seskok, při plánovaném slézání lze dobře využít stolu, židle či parapetu.

 

Závěrem doufám, že jsem vás inspiroval a přeji spousty šťastně najetých kilometrů.

  1. Důležité je také při jízdě na člověku zvážit výšku stropních konstrukcí v uzavřeném (případně i otevřeném) prostou. Může se stát, že komfort vezeného bude značně snížen. :xixi:

  2. Dneska mi ten článek hezky nastartoval den, a pokud se někdo zeptá, zda se může kousek svést, tak vím, že tím udělám radost nejen jemu. 🙂 :poke:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Do města s Františkem

Do města s Františkem