Nedostatek volného času

Často jsem nyní zaneprázdněn a můj volný čas tvoří jen pár hodin denně. Jako výmluvu jsem používal frázi, že mám v létě více práce, protože v tu dobu má mnohem více lidí čas práci zadávat. Ale začíná podzim, a tak je nyní třeba říkat, že se lidé vrací z dovolených a snaží se dohnat letní nedbalosti. V zimě budou lidé nejspíš frustrovaní z brzkého stmívání a potíhnou k práci více než jindy, aby neměly černé myšlenky. Na jaře nám budou všichni zadávat úkoly velmi hyperaktivně z radosti z nastalé příjemné změny počasí, a pak přijde znovu mnou neoblíbené léto..

Jsem přesvědčen, že tento cyklus se bude opakovat několik let. Slovo „několik“ používám záměrně, protože jsem již stár, a tak mi již příliš času nezbývá. Chtěl bych tímto článkem poděkovat všem těm trpělivým, kteří moje povinnosti respektují, vyvolat ve vás soucit, poukázat na viníka – tedy počasí – a nakonec také přiblížit vám všem mladým, jaké to je ve světě dospělých. Nemusíte se totiž nutně dospělým stát, klidně můžete navždy zůstat děckem, ale do světa dospělých se dostanete, i kdybyste se mu snažili vyhnout sebevíc. Něco o tom vím, sám jsem to zkoušel. Budete se muset naučit respektovat hodnoty starších autorit a smířit se s myšlenkou, že zodpovědní dospělí neradi utrácejí své peníze a ztrácí čas neplacenou činností. To proto, že šetří, aby si mohli splnit svá nejnitejrnější přání, která se jim před důchodem stejně povětšinou nepodaří vyplnit, a tak zbývá už jen zakoupit si co možná nejlepší z nejnovějších modelů elektrických vozíků, chlubit se jím před ostatními důchodci a nepřiznat, že litujete, že jste neinvestovali raději do svého mládí.

Ale teď už musím jít zase pracovat: když už se mám totiž smiřovat s tímhle, chci vás všechny, až budeme staří, ve svém elektrickém vozíku předjet.

  1. Pěkně jsi to napsal. Ve světě dospělých skutečně vládne monotónní a nudný režim. Takový standardní dospělý si pak, jak píšeš, šetří na svoje tajné sny (naivně si myslí, že si lze všechno koupit penězi) a kromě vychovávání potomků a tolerování, případně podvádění manželky buduje svoji zářnou kariéru. Osobně k tomuto typu lidí z mnoha důvodů chtěných i nechtěných naštěstí nepatřím. Ale existovat ve světě dospělých, který nás obklopuje tak jako vesmír zeměkouli je někdy nesmírně traumatizující a někdy dost zničující, zvlášť když je jedinec z nejakého důvodu nucený chovat se „dospěle“ jen proto, že to prostě jinak nejde. Pokud si vyděláš na elektrický vozík, dosáhl jsi svého cíle. My ostatní budeme chodit o berlích a nebo jezdit na ručním vozíku. Tak pracuj 🙂 Nic jiného ti nezbývá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Dveře pro každého

Dveře pro každého