Pravda o Blance Matragi

Byla to původně stránka G.cz, kdo přišel s pravdou o Blance Matragi. Není v zahraničí vůbec známá, všechno je to jen marketingový tah a podvrh. Když do googlu zadáte Blančino jméno, vyjdou vám pouze české a slovenské výsledky, žádné anglické a dokonce ani arabské. Až na to, že to není pravda.
Paní Markéta Lukášková, která tento článek zveřejnila, se velmi hrdě bila v prsa, že umí používat Google a dokonale tak ověřila, jak to s tou Blankou vlastně je. Paní Markéta Lukášková ale opomněla existenci několika druhů písem.
Persky byste měli googlit třeba výraz بلانکا Matragi. Pak máte šanci na relevantní výsledky, které nebudou z českého či slovenského prostředí. Jméno Matragi nepřekládám, protože s ním mají trochu problém a pokaždé ho píšou jinak. Jednou jako Matrajy (svým vlastním písmem), jindy zase Matagy, pokaždé vám ale budou za výsledky témata týkající se Blanky Matragi a fotografie jejích prací. Jak je to s Blančinými tituly, cenami nebo známostmi nevím, natolik jsem se věcí nezabýval, abych si všechny nalezené weby překládal. Pravdou ale je, že by si lidé měli konečně uvědomit, že jediný, kdo tu ve skutečnosti umí googlit, jsem bohužel já.
Kdyby někoho zajímaly ony výsledky, najdete je zde: https://goo.gl/8QBvYQ
Jedním z výsledků byla i facebooková stránka Evearabia, která v albu publikuje taktéž fotografie Blančiných prací, dokonce s prolinkem na její oficiální web. Tato facebooková stránka má 280 tisíc fanoušků. To je 154krát více než portál G.cz.
Jsem si jistý, že by se dalo šikovněji dopátrat mnohem více, ale neoplývám znalostí jejich jazyka, a tak se spokojím s tím, že jsem uvedl na pravou míru minimálně to, že paní Markéta Lukášková ve skutečnosti googlit neumí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Zpět z křemíkového nebe

Zpět z křemíkového nebe