Rajče je nepřítel

Dost často říkám, že nesnáším rajčata. Že rajče je nepřítel. A „kečup mám ale rád; mrtvý rajče – dobrý rajče.“ Dost lidí mě i cituje. Včera jsem chtěl tuto nenávist skončit.

„Zašlo to už moc daleko,“ říkal jsem si procházejíc okolo regálů se zeleninou. O spoustě jídel vůbec nevím, jak správně mají chutnat, protože se rajčatům vyhýbám už čtvrt století. Když ale vydávám kuchařku, možná je čas, abych s rajčaty uzavřel mír. Možná se bude prodávat líp, když na první stránce nebude upozornění:

“Omlouvám se, ale nemám rád rajčata. Tato kuchařka je proto rajčat prosta a všude, kde by mohly, nebo dokonce měly být, naleznete tuto značku: 

Pln naděje a dalších kladných emocí sáhl jsem po sklenici sušených rajčat v oleji a plechovce rajčat loupaných. Plechovky jsou skvělý vynález – nejsou z plastu. Nikdy dřív jsem tolik konzerv doma neměl, ale myslím, že už jich budu mít tolik pořád. Jídlo z plechovek mi chutná nějak víc. Možná, že si po letech konečně pořídím i otvírák na konzervy a nebudu do nich muset zatloukat nůž dřevěným prkénkem, abych je otevřel.

Ihned týž večer rozhodl jsem se rajčata použít v receptu, abych tak náš nový vztah stvrdil. Bláhový, kdo se domníval, že rajčata tento vstřícný krok ocení! Hned při první příležitosti – při otevírání plechovky – mi jedno z nich plivlo do oka, čímž mě oslepilo, a druhé mě mezitím pořezalo o hranu plechovky.

Oslepen a vyděšen odhodil jsem plechovku i s rajčaty do dřezu a uskočil krok zpátky. Nemohl jsem se bránit, nějakou dobu trvalo, než se mi navrátil zrak. Naštěstí náraz způsobený odhozením plechovky do dřezu všechna rajčata uvnitř omráčil, a tak jsem měl šanci poměrně bezpečně je znovu uzavřít a uschovat do mrazáku. Teď už zbývá jen doufat, že nikdo nikdy tato rajčata nenalezne a nerozmrazí…

A tak se předem omlouvám všem zájemcům o mou veganskou kuchařku (která nakonec vyjde až příští rok), že v ní hned na první stránce opravdu naleznete upozornění zobrazené výše.

 

Původní post: https://ekovyzva.cz/rajce-je-nepritel/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Jak zaujmout pozornost

Jak zaujmout pozornost