Řešení? Leda ve snu

Jako web-developer v práci narazím čas od času na problém, který zbytek světa řeší třemi nebo čtyřmi způsoby, z nichž ani jeden mi zcela nevyhovuje, a musím proto hledat řešení vlastní. Někdy to zabere i několik dní, což mi samozřejmě nikdo nezaplatí, protože těm, kdo by to platit měli, je úplně jedno, jestli mi ten a ten způsob nevyhovuje, když oni v nich nevidí rozdíl. Další příčinou, proč mou snahu málokdo ocení, je fakt, že většina lidí na počítači rekreuje a má tedy dojem, že když celý den strávím před monitorem, velmi si to užívám a vůbec se nesnažím. Paradoxně, jakmile počítač opustím, abych se zbavil předchozích neúspěšných návrhů kódu a přemýšlel nad návrhem novým (představte si to jako smazání přeplněné tabule), opět jsem označován za pracovně neproduktivního. Já vím, že to vypadá, jako že si vyrábím ze skleničky a ubrousků s tučňáky vázu, ale já u toho vážně pracuji. Pozná se to podle toho, že se najednou uprostřed vystřihování tučňáků zvednu a jdu napsat hotový kód, který jsem během toho vymyslel.

Ale zdaleka nejlepší výsledky podávám ve spánku.

Když spíte, můžete si celý svět přizpůsobit. Možná raději chodíte ve snech po horách, já jsem v tomhle více pragmatik a mám rád svůj klid na práci. Zdává se mi, že sedím u počítače a za dokonalého ticha dělám na tom, co se mi přes den nepodařilo vyřešit, načež se okolo čtvrté ráno budím a jdu hotový funkční kód aplikovat. Někdy jsem tolik unavený, že stihnu jen čapnout peřinu, odšoulat se do pokojíčku a zapsat si kód křídou na zem, kde následně hned zase usnu. Akorát si pak připadám trochu jako psychopat, když se probouzím na zemi s křídou v ruce a javascriptem na parketách… Nicméně to funguje.

hikaru tenshin hokonono

 A co děláte ve spánku vy? Mně došly křídy.

  1. Dokud tou křídou nepíšeš na zeď podivné symboly nebo nápisy typu “Brzy zemřeš!”, tak je to myslím ok. :kill: Ráda bych viděla tu vázu. Kódu bohužel nerozumím, ale gratuluji, jsi génius! :love:

    1. 😀 Tak daleko ještě nejsem. Ale často mě vyděsí, když se probudím přesně ve 3:15 (!)

  2. V JS neumím napsat ani čárku, ani v PHP, ani v ničem novodobém. O to víc obdivuju ty, co to umí a ještě se tím dokážou živit a ještě taky ty, kteří to umí, živí se tím a ještě v tom napíšou demo jako třeba tohle

    https://patrykfalba.eu/entries/wewantthenextdecrunch/

    Sám bych nechtěl, aby se mi o práci zdálo. Stalo se to několikrát a nebylo to příjemné. Ve snu jsem jednou vymyslel melodii, ale to byla spíš náhoda, že jsem si ji ráno stačil “zapsat”. Přeju ať je ti podlaha milostivá. :love:

    1. To demo je hrozně náročné, během minuty mi u něj třikrát zamrzl počítač 😀 Ale jinak je super ♥ A děkuju :love:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Rajče je nepřítel

Rajče je nepřítel