Zužitkování mrtvoly

 Místo:  vedlejší kancelář ve firmě
 Čas:  29. 5. 2017
 Zápletka:  Kolegové něco slaví, všichni jedí někým donesené chlebíčky. Poté, co jsem s díky odmítl a následně byl nucen vysvětlit, že sundání šunky nepomůže, protože bych musel také sundat sýr, seškrábat pomazánku a nějakým způsobem vyseparovat E471 z té veky, to starší kolega zkoušel dál.

Kolega: “Ale to zvíře už je přece mrtvý a když ho nesníš ty, sní ho někdo jinej.”
Hikaru: “I kdyby každý vegan vyprodukoval jednoho nevegana, což je absurdní, já bych zvíře ani nic z něj nesnědl, ani kdyby přede mnou spáchalo sebevraždu a nechalo mi dopis na rozloučenou, kde by mě výslovně žádalo, abych ho snědl.”
Kolega: “Cože? Takže je klidně necháš umírat zbytečně? Měl by ses k tomu stavět tak, že je alespoň zužitkuješ co nejvíc, aby z jejich smrti vzešlo něco dobrýho.”
Hikaru: “Já myslím, že tahle debata postrádá smysl… Co babička?”
Kolega: “Moje babička? Ta už je dávno pod drnem…”
Hikaru: “To mě napadlo. Ptám se, jestli vám chutnala. Snědli jste ji přece, ne? Aby z její smrti vzešlo něco dobrýho.”

 

Musím říct, že má snaha se socializovat tímto dosáhla naprosto opačného účinku.

 

 1. Mám pocit, že tyhle debaty nemají vůbec smysl. V pátek jsem si ale prošla stejnou. Jen jsem nespecifikovala lidské maso jako babičku. 😀

  1. Chyba, lidské maso samotné není dost konkrétní 😀 Stejné je to se psy. Když řekneš, že jako je tady normální jíst kuřata, krávy a prasátka, je někde normální jíst psy a kočky, všichni pokrčí rameny. Když jim ale během večeře řekneš “Tak vidíš, že ti chutná – a přitom kdybych se tě zeptal, jestli Alíka budeš jíst, řekl bys, že ne!”, pravděpodobně na tebe budou nevěřícně hledět, co jsi to za zrůdu.

   Náhodný případ z českých luhů a hájů: “Josef J. loni na jaře přilákal domů psa Filipa. Byl to však miláček jeho dlouholetého známého z obce. Zabil ho a stáhl z kůže. V takovém stavu Filipa majitel našel u bývalého kamaráda v dílně. ‘Byl to šok. Nemohl jsem se z toho vzpamatovat,’ komentuje to majitel během rozhovoru v McDonald’s.”

   (jo, “během rozhovoru v McDonald’s” není součástí původního textu, jen jsem chtěl, aby ta absurdita byla zřejmá na první pohled)

  2. Chápu! Příště musím lehce přitlačit a konkretizovat. 😀 Ten příběh je super!

 2. Docela bych tě potřebovala mít po ruce pokaždý, když absolvuju tenhle rozhovor na tisíc způsobů. Nikdy totiž nemám v zásobě tak geniální odpovědi:D

  1. Děkuji za uznání, nicméně si nejsem jistý, jestli je tohle zrovna vhodný přístup k věci. Alespoň reakce okolí nenasvědčují tomu, že by to mělo nějaký pozitivní efekt.

   Ovšem pokud je tvým cílem vyvolat v lidech dojem, že jsi psychopat, jsem ti plně k dispozici 😀

  1. Lidi si často myslí, že být vegan znamená nejíst jen maso, mléko a vajíčka. Ve skutečnosti ale existuje tolik živočišných složek skrývajících se pod různými cizími názvy a éčky, že na to musím mít v telefonu aplikaci, abych si mohl kontrolovat složení všeho, co kupuju ^^

  2. Ahaaa, no ono je hlavně problém najít i ty správné informace. Protože když jsem to gůglil tak na jiné veganské stránce se psalo že “se získávají ze sójového, slunečnicového či bavlníkového oleje”. A pak babo raď 😀

  3. Jasný, chápu:-)) Tak ale veka na chlebíčky se dá určitě koupit i bez ecek, resp.upect. A pak už si na ně můžeš dát cokoliv. Třeba bramborový salát s vegan šunkou 🙂

  4. To dá, nežiju asketicky – vím, kde se dá sehnat vegan veka. Ale ve firmě jsem jediný vegan, takže na mě berou ohledy prakticky jen děvčata, která mi vždycky donesou nějaký veganský zákusek nebo čokoládu.

   Já v Brně kupuju chlebíčky tady: http://bit.ly/2qYizHe 🙂 Takových obchodů je tady plno, v Praze jich bude určitě dvakrát tolik.

  5. To je. Poslední dobou jsem tu narazil na vegan obchody, cukrárny nebo restaurace celkem často:) Měl bys přijet na výlet 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Up Next:

Pozitivní reakce na negativní akci

Pozitivní reakce na negativní akci